10 paprastų, bet neprastų IDĖJŲ, kaip pasveikinti MAMĄ

04/28/2020

    Pamenat, nuo pat darželio, vėliau mokyklos laikų, artėjant Mamyčių dienai, klijuodavome, piešdavome, lipdydavome, konstruodavome, kepdavome, kaldavome, nerdavome, siuvinėdavome ir visaip kitaip gamindavome savo rankų darbo dovanėles. Kodėl nepabandžius to padaryti ir šiandien? Daug laiko tikrai neprireiks.

Dekoruotas gėlių vazonas
Dekoruotas gėlių vazonas
  • Gėlių vazonas. Žinoma, paprasčiausiai yra nupirkti ar užsakyti puokštę gėlių ir ją nusiųsti mamai. Tačiau galbūt turite mamą, kuri labiau vertina ilgiau žaliuojančius augalus, juolab, kad jie tikrai ilgiau džiugina akį nei skintos gėlės, kad ir kokios gražios jos bebūtų. Tuomet imam vazonėlį (namuose jų tikrai rasim atliekamų), jį padekoruojam (dekupažo technika, ištapom, jeigu turim tokių sugebėjimų, užrašom linkėjimą ar galbūt tik užrišam kaspinėlį), įsodinam mamos mėgstamą gėlę - orchidėją, rožės krūmelį ar sukulentą, kuris, beje, yra vienas populiariausių kambarinių augalų pasaulyje (nes juos labai nesudėtinga prižiūrėti ir jie dera kone kiekviename interjere).
  • Prieskoninių žolelių vazonėlis. Dar originalesne dovana gali tapti į gražų ar su kokiu nors šmaikščiu Jūsų užrašu papuoštą vazonėlį įsodintas prieskoninių žolelių krūmelis. Raudonėlių, baziliko, mėtų ar rozmarino tikrai rasite kone kiekvienoje parduotuvėje, daržovių skyriuje. O dabar jau ir turgeliuose. Tokia dovana ne tik pagardins mamos pietus ar vakarienę, bet ir į namus įneš pavasarinės žalumos.
Šeimos receptų knyga
Šeimos receptų knyga
  • Šeimos receptų knyga. Jeigu jau prakalbome apie maistą, tai kodėl Jums nepadarius (atspausdinus, į sąsiuvinį ar blonknotą ranka nesurašius) šeimos receptų albumo. "Mano vaikystės skryliai", "Skaniausi mamytės blynai", "Tradicinė mūsų šeimos Kalėdinė antis" ir t.t. Autoriaus vietoje įrašykite mamos vardą. Ji tikrai liks pagerbta. Be to, vienoje vietoje turėti visus reikiamus receptus mėgstančiai gaminti šeimininkei - labai praktiška. O ir Jūs kitą kartą apsilankę svečiuose (na, kai jau bus galima), galite tikėtis ant stalo savo mėgstamiausių patiekalų.
Moteriškų žurnalų rinkinys
Moteriškų žurnalų rinkinys
  • Moteriškų žurnalų rinkinys. Tai dar vienas rinkinys, kuris galėtų nudžiuginti Jūsų mamą. Juk visos mėgstame pavartyti moteriškus žurnalus, tačiau laiko jiems dažniausiai randame tik kirpykloje ar grožio salone. Tad padovanokite mamai įvairių žurnalų rinkinį (nebūtina net pirkti naujų, jų rasite ir namuose). Apie madą, kulinariją, patarimus, namų interjerą, vaikus, o gal istoriją ar įdomius mokslo faktus. O jeigu dar pridėsite žymeklius su savo mintimis prie patikusių straipsnių ir šį žurnalų rinkinuką surišite kaspinu, mama Jums tikrai padėkos. Nes bus pagaliau priversta ištiesti kojas, prisileisti į vonią vandens su putomis ir pasimėgauti ramybe, skaitinėdama šiuos žurnalus.
Rankų darbo vonios druska
Rankų darbo vonios druska
  • Savo rankų darbo vonios druska. O jeigu norite dar labiau sušildyti mamos širdį, padovanokite į gražų stiklainėlį su pridėta instrukcija supiltą savo rankomis pagamintą atpalaiduojančią vonios druską. Jums tereikės stambios jūros druskos ir kelių lašų eterinio aliejaus (pvz., levandų).
  • Rankų darbo atvirukai. Jeigu jau gaminame pačios, tai neprošal būtų ir sukurti rankų darbo atviruką. Nieko įmantraus. Bet su nuoširdžiu linkėjimu. Nežinau kaip Jums, bet man visuomet patinka rasti laiškus ar sveikinimus tikroje, o ne elektroninėje pašto dėžutėje.
  • Prisiminimų albumas. Papuoškite jį ne tik jųdviejų nuotraukomis, bet ir primirštais, bet mielais prisiminimais ("Atsimeni, kaip mes kartu "tranzavome" į Palangą?") ar juos primenančiomis smulkmenomis.
  • Ateities vizijų lenta. Nors siekdamos, kad mūsų svajonės įsigyvendintų, tokias dažniausiai darome naujųjų metų pradžioje, tai gali tapti ir puikia dovanos idėja mamai. Juolab, jeigu gerai žinote jos norus ir svajones, kad ir šiems metams. Jums tereikės kietesnio pagrindo, ir vėl gi krūvos senų žurnalų. Kirpkite, klijuokite, pripieškite, prirašykite visa tai, ką norėtumėte, kad Jūsų mamai šie metai atneštų. Vien minties galia yra labai stipri, o vizualiai užrašyta ji - beribė.

Skanėstai į namus. Pačios iškeptas tortas, mamos mėgstamas obuolių pyragas, keksiukų puokštė, o gal "silkė pataluose". Skambutis į duris: "Užsakėte maistą į namus?"

  • "Mama, aš tave myliu, nes..." Ant lapelių užrašykite viską, kas šauna į galvą, ir sudėkite juos į dėžutę, kuri taps tikra meilės lobių skrynia mamai. Ką rašyti? "Myliu Tave, mama. Jei ne tu, pamesčiau pusę savo gyvenimo", "Mama, Tu nuostabi, nes tiki manimi, kai daugiau niekas nebetiki", "Mama, dar niekas neiškepė man skanesnių blynų nei Tu", "Mama myliu Tave, nes be Tavęs Tavo anūkai savaitėmis negautų sriubos..."
Raudonėlis vazonėlyje
Raudonėlis vazonėlyje