Karantiniška kūdikio sutiktuvių šventė

03/23/2021

     

Ramūno ir Aušros Difartų šeimoje - džiugi žinia: laukiasi antrosios atžalos

  

Dainininkę Aušrą Difartę ir tapytoją bei visažistę Gintę Ramutytę sieja ne tik kūrybiniai projektai, bičiulystė ar meilė menui, bet ir dar viena, mažiau tikėta aplinkybė - abi moterys vaikelių turėtų susilaukti tą pačią dieną.

      

   Tiek Gintė, tiek Aušra jautriojo laikotarpio akimirkas nusprendė įamžinti pavasariškai pasipuošusioje renginių ir švenčių studijoje. "Tai lyg ir mūsų kūdikėlių sutiktuvių šventė, nes mažai vilties, kad per mėnesį karantino ribojimai baigtųsi ir ją galėtume paminėti didesnėje moteriškoje kompanijoje", - užsiminė talentingosios pašnekovės.

Fotosesija Raudondvaryje įsikūrusioje renginių ir švenčių studijoje "Kai važiuoja stogas"  tiek Gintei, tiek Aušrai yra jų bendros bičiulės dovana.

 "Juk kūdikių sutiktuvių vakarėlius įprastai ir rengia draugės", - su šypsenomis kalbėjo būsimos mamos, pridurdamos, jog į Raudondvarį dar grįš per mažylių krikštynas, gimtadienius ar kitokias šventes. 

Renginių ir švenčių studijos įkūrėja Eglė Merkytė pasakojo, kad kūdikio sutiktuvės yra senas tradicijas turinti šventė. "Tiksliau pasakius - ritualas, kuris ankstesniais laikais turėjo visai kitokią prasmę. Per visą žmonijos istoriją nėštumas ir gimdymas moterims reiškė ne tik džiaugsmą, bet ir pavojų mirti, todėl kūdikio sutiktuvių esmė buvo pažymėti naują moters gyvenimo etapą - motinystę", - sakė E.Merkytė. ⠀

Įvairiose šalyse moters nėštumo pabaigoje būdavo rengiami įvairūs ritualai bei apeigos, per kurias dovanotos dovanos naujagimiui. Taip buvo išreiškiamas naujos gyvybės laukimas ir džiaugsmas.⠀

Daugiau skaitykite: Lrytas.lt.