Krikštynos nuo A iki Z. Kaip pakviesti būti krikšto tėvais?

02/22/2023
     Beplanuodami savo mažųjų, ir ypač pirmagimių, KRIKŠTYNAS susiduriame su aibe klausimų, į kuriuose pabandysime atsakyti straipsnių ir video laidų cikle "Krikštynos. Nuo A iki Z". 

Vienas pirmųjų darbų, po to, kai išsirenkame šventės datą ir bažnyčią, kurioje krikštysime savo atžalą, - išsirinkti, kas bus mūsų vaikelio krikštatėviais. Apie tai straipsnį galite skaityti čia: 

O kaip juos pakviesti? Galbūt kažkaip įdomiau, netradiciniu būdu? Galite pasinaudoti šiomis idėjomis:

  • Savo darbo ar profesionalų pagamintais kvietimai. Internete ko tik nerasi: ir lyg loterijos bilietus pagamina,  ir ant vyno butelio etiketę su kvietimu užklijuoja.
  • Nuotraukų rėmelis su Jūsų mažylio nuotrauka ir gražiais žodžiais.
  • Šliaužtinukai, smėlinukas ar marškinėliai su klausimu: "Ar būsite mano krikšto tėvais?" Pakvieskite būsimus krikšto tėvus pietų. Ir paprašykite jų nurengti savo mažyliui megztinuką, po kuriuo jis bus apsivilkęs "kvietimo" marškinėlius.


  • Dekoruoti MEDUOLIAI - dar vienas netradicinis būdas pakviesti tapti krikštatėviais Jūsų vaikui. Dėžutė meduolių šiuo atveju gali tapti ne tik gražiu, įspūdingu, bet ir skaniu kvietimu.  Ant meškučių, angelėlių, medinių arkliukų ar kitų su šventės tema, spalvos tonais ir stilistika suderintų simbolių užrašytas klausimas "Ar būsi mano krikšto mama?"  tikrai nepaliks abejingų. Tokio paties stiliaus dekoruoti sausainiai gali tapti ir krikšto šventės saldumynais, taip pat kaip padėkos dovanėlės šventėje dalyvavusiems svečiams.

Kepyklėlės "Lindos saldūs suvenyrai" įkūrėja Linda sako, kad tokius dekoruotus meduolius galima priderinti ir kitose šventėse, pvz., gimtadienyje, baby shower vakarėlyje, mergvakaryje, vestuvėse, būsimo kūdikio lyties atskleidimo šventėje ar tiesiog pvz., pranešant tėvams, kad tuoj būsite seneliais.

Kokios 2023 m. dekoruotų sausainių tendencijos?

  • Sausainiai ant pagaliukų
  • Mažesni - vieno kąsnio sausainukai (kad vaikutis galėtų iš karto suvalgyti visą meduolį, o ne paliktų prakąstą). 


Taip pat, pasak Lindos, mamos, kurios šventėms pačios kepa naminius tortus ir nelabai moka jų dekoruoti, mėgsta užsisakyti tokius sausainukus tortų dekorui. 

Tad, jeigu būsimiems savo vaiko krikštatėviams padovanosite tokią dėžutę meduolių, jiems beliks tik pasakyti "taip". 

Visą pokalbį su "Lindos saldūs suvenyrai" įkūrėja Linda žiūrėkite mūsų YouTube kanale.